Dnes jsme v rámci odborné komisí KDU-ČSL Vzdělávání, děti a mládež uspořádali konferenci s názvem: "Výzvy vzdělávací politiky v rámci Strategie lidovecké politiky 2030+."
Pozváni byli členové KDU-ČSL i Mladí lidovci. Šlo totiž o totiž hlavně o sdílení svých pohledů a názorů na témata pro Programovou a ideovou konferenci, kterou připravujeme na letošní podzim. Tedy kam by se mělo podle lidovců ubírat české školství a vzdělávání v horizontu příštích deseti let.
Mám radost, že zájem projevilo více jak 60 učitelů, ředitelů škol, vysokoškolských pedagogů (i jedna proděkanka z MUNI nebo bývalý rektor a dnes náměstek ministra školství Jaroslav Miller) nebo prostě těch, které téma vzdělávání zajímá z celé ČR.
Kromě velmi zajímavých prezentací našich hostů Daniela Prokopa z PAQ Research, Arnošta Veselého z FSV UK, či Kateřiny Nonrádové z
Učitel naživo poskytla evropský kontext Michaela Šojdrová. Už k dopolednímu panelu se rozvinula velmi inspirativní diskuse.
Po obědě následovala prezentace příkladů dobré praxe a podpůrných akreditovaných programů Nové školy. A pak už velký počet velmi podnětných příspěvků členů KDU, kteří jsou profesně aktivní v rolích ředitelů škol, učitelů, asistentů pedagoga, školních psychologů, školských inspektorů, v rolích zástupců zřizovatele či aktivních rodičů.
Děkuji všem účastníkům za aktivní účast a mnoho podnětů. Budeme s nimi dále pracovat nejen v rámci přípravy podkladů pro programovou konferenci. Je skvělé, že toto téma v naši KDU-ČSL takto rezonuje.
A velké díky za podporu a spoluorganizaci IKDP a za moderování tajemnici komise Orenu Pohl Houkalovou.
Marek Výborný